4:0 Kwolek (52')
5:0 Olearczuk (66')
5:1 Niewiem (69')
6:1 Karnydał (78')

W meczu 5 kolejki Klasy Okręgowej START pokonał na własnym boisku przy ulicy Piastowskiej 115 Unię Kolonowskie aż 6:1. Znakomitą formą błysnął nasz napastnik Miłosz Kwolek, który ustrzelił Hat-tricka. Po tym spotkaniu ma już na koncie 7 trafień w tym sezonie. Pozostałe trafienia zaliczyli Badura, Olearczuk oraz Karnydał.

W drużynie gości zagrał wypożyczony po ubiegłym sezonie nasz obrońca Rafał Polak, który do tego spotkania strzelił 5 bramek dla ekipy z Kolonowskiego.

.

Od początku spotkania Start dyktował warunki gry na boisku. Drużyna gości momentami nie potrafiła się odnaleźć, do tego proste błędy w defensywie które pozwoliły nam na większą swobodę gry. Na początku strzelać z dalszej odległości próbowali Olearczuk oraz Karnydał. Za każdym razem piłka ląduje w rękach bramkarza Unii. W 22 minucie Karnydał zagrywa w pole karne do Kwolka. Piłka o cm mija słupek bramki. W 31 minucie mamy rzut wolny z okolicy 25 metrów od bramki Wybrańca. Błąd bramkarza wykorzystuje Piotr Badura, który bezproblemowo umieszcza piłkę do bramki z 2 metrów. Minęło zaledwie 4 minuty a prowadzimy już 2:0. Po strzale Skorupy i odbitce bramkarza strzałem w długi ród z okolicy 10 metrów piłkę do siatki lokuje Kwolek. W 40 minucie Karnydał wrzuca piłkę w pole karne, a tam strzałem z 7 metrów Kwolek pokonuje bramkarza i prowadzimy już 3:0. W ostatnich sekundach pierwszej połowy ładna akcja Hejznera. Mija dwóch zawodników Unii, jednak strzał już o wiele gorszy i do przerwy prowadzimy 3:0 !!!

Druga połowa to również mocne uderzenie Startu. W 52 minucie Hejzner zagrywa w pole karne do Kwolka. Nasz napastnik bez problemów mija obrońcę i umieszcza piłkę do bramki. Prowadzimy już 4:0. Po stracie bramki do akcji ruszyli goście. Unia stworzyła sobie dwie dogodne sytuacje, jednak za każdym razem dobrze bronił Utrata. W 66 minucie mamy rzut wolny pośredni z okolicy 15 metrów od bramki Wybrańca. Nasz kapitan Maciej Olearczuk strzela mocno w okienko bramki nie dając żadnych szans golkiperowi Unii i prowadzimy już 5:0. W 69 minucie rzut rożny dla gości. Błąd w polu karnym Utraty na bramkę zamienia Niewiem. Kropkę nad „i” strzałem z okolicy 30 metrów na bramkę zamienia Karnydał. W ostatnich sekundach spotkania Polak nie wykorzystuje dobrej okazji dla Unii i wygrywamy te ważne spotkanie aż 6:1.

Start Dobrodzień: Utrata - Badura (60' Żyłka), Haberla. Trzepizur, J.Stupiński - Karnydał, G.Stupiński (84' Rucinski), Oleraczuk - kpt. (72' Bogacki), Skorupa - Kwolek, Hejzner (72' Ledwig).

Rezerwowi: K.Ochman, Marcin Ryndała, Sobańtka.
Stroje: Niebiesko - Białe.
Trener: Jacek Łuczyński.
Kierownik: Rafał Koprek.

Unia Kolonowskie: Wybraniec - Kopyto (86' Kiermaszek), Steinert, Dudarewicz - kpt., Bonk - Janoszka, Fuhl (55' Dandyk), Asztemborski, Koj (79' Sławski), Polak - Niewiem (72' Szymik).
Rezerwowi: Kruk, Krupka.
Stroje: Czerwone.
Trener: Krzysztof Kulig (W zastępstwie Ryszarda Skulika).