WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE
KS START DOBRODZIEŃ
KS START Dobrodzień

Szkółka piłkarska „AS” Dobrodzień

W dniu 9 listopada 2007r. została powołana do życia szkółka piłkarska pod nazwą AS Dobrodzień która jest oddziałem szkółki w Lublińcu. Wzorem kolegów z centralnego ośrodka młodzi adepci uczą się sztuki gry w piłkę nożną. W tej chwili szkółka posiada dwie grupy szkoleniowe. Pierwsza grupa składa się z chłopców rocznika 1997/98 i młodsi. Grupa druga z rocznika 2001/02, która rozpoczęła szkolenie 6 maja 2008r. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów z centralnego ośrodka, w okresie zimowym odbywają się w Hali PSP, natomiast letnim na Stadionie Miejskim również w Dobrodzieniu.

Ośrodek centralny szkółki piłkarskiej jakim jest „AS” Elektrotechnik Lubliniec ma w swojej czteroletniej historii nie lada sukcesy. Na chwilę obecną uczestniczą w rozgrywkach Śląskiej Ligi Młodych Mistrzów pierwszej i na razie jedynej takiej w Polsce. Za sukces grupy można uznać osiągnięcie poziomu umożliwiającego rywalizowanie z najlepszymi w Polsce jak również zagranicą. Szkółka wśród swoich wychowanków ma reprezentanta Polski w swojej grupie wiekowej, który również lideruje w klasyfikacji strzelców w ŚLMM. Młodzi chłopcy wyjeżdżają na obozy oraz turnieje, które uczą ich samodzielności i dobrego wychowania, a kontakty z rówieśnikami z zagranicy języka jak również obycia w świecie.

Mamy nadzieje, iż z naszych wychowanków wyszkolimy grono solidnych zawodników, a tym którzy z piłką nie wiążą przyszłości, gwarantujemy zdrowie i mile spędzony czas. Jednakże nic nie zdołamy zrobić bez zaangażowania Rodziców, które oprócz zdolności dziecka jest najważniejszym elementem wsparcia.

.

CHCESZ ZOSTAĆ PARTNEREM KLUBU ZAJRZYJ DO NASZEJ OFERTY SPONSORSKIEJ

 

 

   JARZOMBEK